[kswr_heading head_title_color=”{“type“:“color“,“color1“:“#5f2e89“,“color2“:“#333“,“direction“:“to left“}” head_subtitle_color=”#333333″ head_title=”KANSER TEDAVİSİ VE YOLLARI” head_title_fsize=”font-size:22px;” head_title_fstyle=”font-family:Ubuntu;font-weight:500;” head_subtitle_fsize=”font-size:14px;” head_subtitle_fstyle=”font-family:Inherit;font-weight:inherit;” head_title_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;” head_subtitle_margins=”margin-top:0px;margin-bottom:0px;”][/kswr_heading]

Kanserden korunma yolları konusunda çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Genetik hastalıklara yatkın bir soyağacına sahipseniz özellikle önceden bilgilenme hayat kurtarabilir. Burada öncelikli olarak yapılması gereken, doğru genetik araştırma merkezleri ile iletişime geçmektir. Sonrasında genetik merkezinde yer alan ekip tarafından yapılacak olan tanılar ve DNA testi ile sizin kansere yatkınlığınızı belirlemesi gerekmektedir.

 DNA testi sonrasında ne yapmak gerekir?

Tanının yapılmasının ardından ise belirlenecek korunma yolları ve tedaviye başlanabilecektir. Ciddi evrelere gelmiş olan kanserde etkili bir şekilde tedaviye başlanması gelmektedir. Gerekli olan her türlü tedavi aşamasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte ailesinde kanser olan kişiler, genetik hastalıklar konusunda gerekli olan tanı yöntemlerinden yararlanmalıdır. Kimi zaman tedavi çok kısa bir süre içerisinde olumlu sonuçlanabilirken kimi zaman belirli bir sürenin geçmesi gerekebilmektedir. Dolayısıyla bu aşamada kişilerin kesinlikle kendini bırakmaması ve tedavinin istenilen şekilde gerekleştirilmesi adına doktorları tarafından onlara verilen her türlü detaya çok büyük bir özen göstermesi gerekmektedir. Bu noktada kişinin bilmesi kanserin çözülebilir bir süreç olduğudur ve genetik araştırma merkezleriyle birlikte sürecin yönetilebileceğidir.

 Kanser Tedavisi ve Korunma Yollarıyla ilgili nasıl bilgi alabilirim?

Laboratuvarımızda, ileri seviye gen araştırma yöntemleri bulunmaktadır.  Merak ettiğiniz tüm bilgiler için bize info@nesiller.com adresinden ulaşabilir tüm testler hakkında uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

[kswr_spacer spc_desk_height=”30″ spc_tablet_height=”20″ spc_tablet_sm_height=”10″ spc_phone_height=”10″ spc_phone_sm_height=”10″]