Online İşlemler

Sık Sorulan Sorular

 • Oğlum 7 yaşında. Geçenlerde sokakta futbol oynarken düşmüş, dizinden yaralanmış. Hastaneye gittik, kanamayı durduramadılar. Doktor test istedi, hemofili olabilir, dedi. Çocuğuma ne olacak, hemofili testi de ne acaba?
  Gelin size yardımcı olalım. Hemofili, vücutta bir kanama olduğunda devreye giren pıhtılaşma mekanizmasında bir bozukluk olarak ortaya çıkan, kalıtsal kökenli ve tek bir genin etkilediği bir hastalıktır. Laboratuvarımızda, bu genle ilgili tüm testleri yapalım, hastalığı ve sonuçlarını size anlatalım.
 • Babam talasemi taşıyıcısı. Biz daha çocukken amcamın oğluyla birbirimize aşık olduk, yakında evleneceğiz. Akraba evliliği olacak; ama, çocuğumuz da olsun istiyoruz. Ya çocuğumuz da talasemi olursa?
  Gelin size yardımcı olalım. Talasemi, kalıtsal bir hastalıktır. Genetik danışmanlık, size ailenizden gelen ve çocuklarınıza aktarma ihtimaliniz olan genetik hastalıklarla ilgili en yeni, doğru ve ayrıntılı bilgiyi verir. Olası hastalık risklerine karşı alabileceğiniz tedbirler konusunda sizi aydınlatır. Sağlıklı çocuk sahibi olmak için izleyebileceğiniz yolları size sunar.
 • Oğlumuz 4 yaşında; ama, gelişimi yaşıtlarından geri kaldı. Yediklerini hep çıkarıyor, bir miktar görme kaybı var ve cisimleri elinde tutamıyor. Doktor doktor dolaştık; ama, hâlâ hastalığının ne olduğunu bulamadılar. Hani tıp çok ilerlemişti? Kimse derdimizi çözemiyor
  Gelin size yardımcı olalım. Özellikle nadir görülen bazı genetik hastalıklarda tanı koymak zor ve karmaşık bir süreçtir. Klinik genetik hizmetleri, aile hikayesinin çıkarılması, soyağacının çizilmesi, fizik muayene ve destekleyici genetik testler ile hastaya tanı koyulmasıdır. Tanı sonrası olası tedavi yöntemleri ve koruyucu yaklaşımlar konusunda da yanınızda olacağız.
 • Kalp hastasıyım. Aynı zamanda, şekerim ve yüksek tansiyonum var. Günde en az 5 ilaç alıyorum. Son zamanlarda üstümde bir bitkinlik var, her yerim ağrıyor, kol ve bacaklarımda derman kalmadı. Bu ilaçlar bana iyi gelmiyor
  Gelin size yardımcı olalım. Farmakogenetik, kullandığınız ilaçların birbiriyle etkileşimini, bünyenize etkisini ve genetik yapınızın bu ilaçlara vereceği tepkiyi belirleyen bir bilim dalıdır. Doğru dozda, etkin ve yan etkileri en aza indirilmiş ilaç kullanımı için, doktorunuzla birlikte size özel bir tedavi geliştirelim.
 • Geçen hafta bana lösemi teşhisi koyuldu. Fakat doktorlar, şu anda löseminin tipini belirleyemediklerini ve bunun tedaviyi geciktirebileceğini söylediler. Bu testleri yurtdışında yaptırmak mümkünmüş; ama, ben bunlara nasıl ulaşabileceğimi bilmiyorum. Kime başvurmalıyım?
  Gelin size yardımcı olalım. Lösemi, bir tür kemik iliği kanseridir ve farklı tipleri vardır. Bunlardan bazıları çok nadir görülür ve teşhisi daha uzun sürebilir. Kanser genetik tanımlama testleri, bu farklılıkları belirlemede ve kesinleştirmede en etkin yöntemdir. Bu testlerin pek çoğu merkezimizde yapılmaktadır. Gerektiğinde, işbirliği içinde olduğumuz yurtdışındaki uzman laboratuvarlara yönlendirme ve hasta takibi hizmetimiz de bulunmaktadır.
 • Annem 50 yaşında meme kanseri oldu. Büyük teyzem de bu kötü hastalıktan hayatını kaybetmiş. Acaba ben de kanser olur muyum?
  Gelin size yardımcı olalım. Ailevi kanser danışmanlığı, ayrıntılı hasta hikayesi ve muayene sonrası kalıtsal kanser riskinizi öngörür. Bu ihtimali, genetik tarama testleri aracılığıyla değerlendirir. Size özel koruyucu tedavinin yanı sıra yaşam biçimi ve beslenme önerileri de sunar.
 • Bugün 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Hiç beklemiyordum, biraz şaşırdım; ama çok da sevindim. Ben geçen hafta dişim apse yaptığı için hem ağrı kesici, hem de antibiyotik almıştım, acaba bebeğime bir zarar vermiş miyimdir? Peki bundan sonra ağrım olduğunda ne olacak? Doktorum teratojeniteye çok dikkat etmek gerektiğini söyledi. Bu ne demek, nasıl bileceğim?
  Gelin size yardımcı olalım. Teratojenite, anne sağlığı için gerekli olabilecek bir ilacın, hamilelik esnasında kullanımı sonucu bebekte kalıcı bir hasara yol açması ihtimalini öngören bir bilim dalıdır. Hamilelikte doğru ilaç kullanımına çok dikkat etmek gerekir. Farklı etken maddeli bazı ilaçlar, hamileliğin farklı safhalarında bebek için özellikle tehdit edici olabilir. İlaç kullanımı mecburi olduğunda, doğru dozda, etkin ve yan etkileri en aza indirilmiş ilaç seçimi için doktorunuzla birlikte size özel bir tedavi geliştirelim.
 
Adres
Gülay Özgön - eniyihekim.com
19 Mayıs Mahallesi Çoruh Sokak No:32 D:1
Fulya-Şişli /İstanbul
Tel : +90 212 219 58 36
Gsm : +90 533 063 47 37
Faks: +90 212 219 58 56

E-Mail: info@nesiller.com
Copyright by
Powered by Muba